Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Mystická cesta Kristovství-(aneb jsem, co jsem)

16. 04. 2017 0:00:51
Jedna věc je pochopení učení Ježíše Krista, druhá věc je následování učení Ježíše Krista, třetí věcí je respektování učení Ježíše Krista, ale zároveň respektování sebe sama- se svými možnostmi i nemožnostmi, vzlety i pády i úlety.

Já osobně se přikláním k té třetí věci-a domnívám se, že to v podstatě jinak ani nejde, má-li člověk zůstat upřímný sám k sobě.

Hluboce věřím v reinkarnaci a v to, že lidská duše se vrací do hmotného světa vždy o kousek poučena,aby mohla dále nabírat nové zkušenosti v dalším hmotném těle, ve kterém na sebe bere znova nějakou podobu a život ji dál poskytuje nové a nové zkušenosti, během nichž selhává, nebo třeba právě na základě zkušenosti z minulosti- "vítězí"( jinými slovy - je poučena) a stále nabírá více a více čistého vědomí, které ji vede blíž a blíž k Bohu.

Jsem zastáncem toho- netlačit na pilu a být tím, kým jsem. Přiznat se k velké víře v Boha-všudypřítomné energii, ale zároveň připustit i vlastní nemohoucnost a chybování, bez zbytečného apelu na dnešní tzv. moderní učení- a především špatně pochopené rčení- "tady a ted". Opět se z toho stala velká mooooda:-). Nějak začínám mít dojem, že lidé díky náslechům duchovních učitelů- třeba skvělého Eckharta Tolleho, či mně velmi milého Jamajčana Moojiho a mnohých dalších úžasných učitelů, trochu zblbli a tu svou touhu být lepším nějak "přetočili". Tímto problémem se zabývá naše mystička Iva Adamcová, která úžasně vysvětluje jeden fakt: duše je tu nyní právě v takové podobě, jaká jí náleží- na základě toho, čím už prošla, kolikrát se reinkarnovala a kolik se toho "naučila". A tento proces není možné obejít. Naboženství se snaží tento proces obejít striktním stanovením pravidel, která se mají přísně dodržovat, abych byl lepším a správným. Já ale nemohu překročit sebe sama. Jsem tím, co jsem. A tohle Ježíš věděl. Proto nás miloval, proto miloval i hříšníky, proto odpouštěl i vrahům...... Jejich duše se učí......Neustále se všichni učíme- a znova vracíme.............

Dnes je v modě ta mnou zmiňovaná fráze- "žiju tady a teď", nauka o přítomnosti,...........jenže:

Domnívám se, že spousta lidí v duchu "tady a teď- ulítla a začala být nepřirozeně přepjatá, rádoby "pozitivní", afektovaně se usmívající nad každou rozinkou v buchtě a lezoucím mravenečkem na cestě- a hlásáním do světa naposlouchaných videí třeba právě od Eckhart Tolle, či jiných. Svůj omyl ale lehce poznají v reálu, kdy jim život postaví situaci a oni při ní selžou, nebo třeba nepřiměřeně reagují- a najednou je jejich "happy life" totálně dole. Je to ale jen další učení a zkouška:-).

To opravdové "tady a teď"- je velice hluboké téma- zahrnující např. oproštění se od minulosti, či budoucnosti, které jsou pouhou virtuální realitou v lidském mozku a odedávným klamem v našem myšlení. A věděl to Kristus, Budha, Krišna................. a nevím, kdo ještě. Zvládnout opravdové žití- tady a teď, je dáno mírou nabraných zkušeností z "minulosti". Nemá smysl se "štelovat" do toho, na co nemám. Zatím nemám. Prozatím je mi dáno prostě žít:-). A to, jak se chovám, jak vnímám, jak reaguji- poukazuje na míru zralosti mé duše, na to, kolikrát zde na Zemi jsem už měla možnost se učit, poučit a posunout..............směrem k Bohu.

Mé nynější chybování, reagování, chápání i hezké momenty- vše je dáno. Nemá smysl si na něco hrát, mentorovat, radit...............tak, jak to lidé, kteří dochází do kostela dělají a myslí, že opravdu věří.....a nebo Ti, kteří dnes žijí tzv. tedy a teď, radí- a domnívají se, že už spolkli Kristovu moudrost. Ne. Jsem, co jsem. A v současné inkarnaci mám svůj úděl, svůj úkol tady na Zemi, své "učení"............ To je zákon, který nemám šanci překročit. Někdo by mohl namítnout, že to si potom může každý dělat, co chce a spustit se, jak chce. NEMOHL:-). A to proto, že ta míra zkušeností je u každého jiná. Vrah má jinou- proto jedná tak, jak jedná- a počestný člověk také tak. Na základě úrovně nabitých zkušeností. Zároveń nás pak spojují osudy, kdy si tu spolu vyřizujeme své "účty". Naše setkání, lásky, nenávisti, přátelství....vše je dáno. A vše je spravedlivé. Věřím v to.

A pokud miluji svou pozemskost, své omyly, své touhy, přijímám své negace, i pozitiva.........OK, pak jsem v souladu s tím, co jsem- a respektuji svou cestu. Cestu, jejíž cílem-v nekonečnu bytí, bude mystická cesta Kristovství. Všichni se máme na co těšit:-). Každého nás to čeká. Jednou........

Prozatím ryze pozemská, ale krásná hudební záležitost:-) :

Autor: Beata Krusic | neděle 16.4.2017 0:00 | karma článku: 7.85 | přečteno: 302x

Další články blogera

Beata Krusic

Pelikánova spravedlnost-aneb Jak přikrýt mocnou Lenku

Nejvyšší soud, na který se obrátil Robert Pelikán z důvodu nesouhlasu s rozhodnutím dvou nezávislých soudců, kteří vrátili kauzu MUDr. Davida Ratha k novému projednání z důvodu nezákonně nasazených odposlechů rozhodl,

25.4.2017 v 14:05 | Karma článku: 20.84 | Přečteno: 913 | Diskuse

Beata Krusic

S perverzí vlít se do lidskosti.........

K napsání tohoto blogu mě inspiroval nedávno shlédnutý americký film Sekretářka. Film získal zvláštní cenu poroty za originalitu na Sundance Film festival 2002.

24.4.2017 v 14:22 | Karma článku: 9.27 | Přečteno: 451 | Diskuse

Beata Krusic

Vyznání Marice....

Už jako dítě jsem se zamilovala do jejího hlasu. Je neopakovatelný.Velký a sdělný. V hlase a projevu Mariky Gombitové je opravdovost, která se dnes už skoro neslyší. Myslím, že náleží k nadčasové špičce.

23.4.2017 v 11:24 | Karma článku: 12.43 | Přečteno: 405 | Diskuse

Beata Krusic

Luboši ???? (Ne, sorry, to byl Abdul).

Mám ráda život pro jeho nevyzpytatelnost. Pro momenty překvapení, nacházení, objevování....... Pro nutnost hledání souvislostí a zrcadlení.......................

22.4.2017 v 20:58 | Karma článku: 8.97 | Přečteno: 927 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Andrea Kostlánová

Kybernetický terorismus Bloodymira Putina v současné 3.sv.v.

27.2.013 náčelník ruského genštábu Valerij Gerasimov pro list VPK/vojensko-průmyslový komplex prohlásil, že „ v 21.stol. se rozdíl mezi válkou a mírem smazává, války se nevyhlašují, probíhají v míru jako války hybridní, ve kterých

26.4.2017 v 13:12 | Karma článku: 9.59 | Přečteno: 298 | Diskuse

Adam Mikulášek

Vlastní gól rudozeleného rakouského prezidenta

Podle něj by všechny ženy měly nosit jeden den v roce ze solidarity k muslimkám šátky. Ovšem co jiného lze čekat od intelektuála se zelenými postoji s příměsí komunistické ideologie?

26.4.2017 v 11:56 | Karma článku: 36.96 | Přečteno: 1277 | Diskuse

Jan Dvořák

Černý den Miloše Zemana (To není poplašná zpráva, ale krutá realita)

Každý jen trochu empatický občan si při čtení zpráv musel v úterý uvědomit, že prezident Zeman prožívá jeden z nejčernějších dnů své kariéry. Dozvěděl se totiž dvě „infarktové“ skutečnosti.

26.4.2017 v 10:44 | Karma článku: 26.81 | Přečteno: 2067 | Diskuse

Kateřina Konečná

Lidovci versus samoživitelky

Když před časem Jiří Čunek v souvislosti se zálohovaným výživným pro samoživitelky prohlásil, že pokud se žena špatně rozhodla, s kým mít dítě, musí nést následky, mohli se lidovci vymlouvat na exces svého kontroverzního straníka.

26.4.2017 v 9:07 | Karma článku: 22.72 | Přečteno: 1414 | Diskuse

Martin Braun

Proč Netanyahu odmítl Gabriela?

Izraelský premiér Benyamin Netanyahu odmítl přijmout a jednat s německým ministrem Gabrielem poté, co tento absolvoval několik setkání s, převážně levicovými a hlavně protiizraelskými aktivisty.

26.4.2017 v 8:30 | Karma článku: 29.61 | Přečteno: 809 | Diskuse
Počet článků 209 Celková karma 16.52 Průměrná čtenost 1508

Chci psát otevřeně své názory, diskutovat, neurážet...... B.K.

Seznam rubrik

Oblíbené články

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.