Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Mystická cesta Kristovství-(aneb jsem, co jsem)

16. 04. 2017 0:00:51
Jedna věc je pochopení učení Ježíše Krista, druhá věc je následování učení Ježíše Krista, třetí věcí je respektování učení Ježíše Krista, ale zároveň respektování sebe sama- se svými možnostmi i nemožnostmi, vzlety i pády i úlety.

Já osobně se přikláním k té třetí věci-a domnívám se, že to v podstatě jinak ani nejde, má-li člověk zůstat upřímný sám k sobě.

Hluboce věřím v reinkarnaci a v to, že lidská duše se vrací do hmotného světa vždy o kousek poučena,aby mohla dále nabírat nové zkušenosti v dalším hmotném těle, ve kterém na sebe bere znova nějakou podobu a život ji dál poskytuje nové a nové zkušenosti, během nichž selhává, nebo třeba právě na základě zkušenosti z minulosti- "vítězí"( jinými slovy - je poučena) a stále nabírá více a více čistého vědomí, které ji vede blíž a blíž k Bohu.

Jsem zastáncem toho- netlačit na pilu a být tím, kým jsem. Přiznat se k velké víře v Boha-všudypřítomné energii, ale zároveň připustit i vlastní nemohoucnost a chybování, bez zbytečného apelu na dnešní tzv. moderní učení- a především špatně pochopené rčení- "tady a ted". Opět se z toho stala velká mooooda:-). Nějak začínám mít dojem, že lidé díky náslechům duchovních učitelů- třeba skvělého Eckharta Tolleho, či mně velmi milého Jamajčana Moojiho a mnohých dalších úžasných učitelů, trochu zblbli a tu svou touhu být lepším nějak "přetočili". Tímto problémem se zabývá naše mystička Iva Adamcová, která úžasně vysvětluje jeden fakt: duše je tu nyní právě v takové podobě, jaká jí náleží- na základě toho, čím už prošla, kolikrát se reinkarnovala a kolik se toho "naučila". A tento proces není možné obejít. Naboženství se snaží tento proces obejít striktním stanovením pravidel, která se mají přísně dodržovat, abych byl lepším a správným. Já ale nemohu překročit sebe sama. Jsem tím, co jsem. A tohle Ježíš věděl. Proto nás miloval, proto miloval i hříšníky, proto odpouštěl i vrahům...... Jejich duše se učí......Neustále se všichni učíme- a znova vracíme.............

Dnes je v modě ta mnou zmiňovaná fráze- "žiju tady a teď", nauka o přítomnosti,...........jenže:

Domnívám se, že spousta lidí v duchu "tady a teď- ulítla a začala být nepřirozeně přepjatá, rádoby "pozitivní", afektovaně se usmívající nad každou rozinkou v buchtě a lezoucím mravenečkem na cestě- a hlásáním do světa naposlouchaných videí třeba právě od Eckhart Tolle, či jiných. Svůj omyl ale lehce poznají v reálu, kdy jim život postaví situaci a oni při ní selžou, nebo třeba nepřiměřeně reagují- a najednou je jejich "happy life" totálně dole. Je to ale jen další učení a zkouška:-).

To opravdové "tady a teď"- je velice hluboké téma- zahrnující např. oproštění se od minulosti, či budoucnosti, které jsou pouhou virtuální realitou v lidském mozku a odedávným klamem v našem myšlení. A věděl to Kristus, Budha, Krišna................. a nevím, kdo ještě. Zvládnout opravdové žití- tady a teď, je dáno mírou nabraných zkušeností z "minulosti". Nemá smysl se "štelovat" do toho, na co nemám. Zatím nemám. Prozatím je mi dáno prostě žít:-). A to, jak se chovám, jak vnímám, jak reaguji- poukazuje na míru zralosti mé duše, na to, kolikrát zde na Zemi jsem už měla možnost se učit, poučit a posunout..............směrem k Bohu.

Mé nynější chybování, reagování, chápání i hezké momenty- vše je dáno. Nemá smysl si na něco hrát, mentorovat, radit...............tak, jak to lidé, kteří dochází do kostela dělají a myslí, že opravdu věří.....a nebo Ti, kteří dnes žijí tzv. tedy a teď, radí- a domnívají se, že už spolkli Kristovu moudrost. Ne. Jsem, co jsem. A v současné inkarnaci mám svůj úděl, svůj úkol tady na Zemi, své "učení"............ To je zákon, který nemám šanci překročit. Někdo by mohl namítnout, že to si potom může každý dělat, co chce a spustit se, jak chce. NEMOHL:-). A to proto, že ta míra zkušeností je u každého jiná. Vrah má jinou- proto jedná tak, jak jedná- a počestný člověk také tak. Na základě úrovně nabitých zkušeností. Zároveń nás pak spojují osudy, kdy si tu spolu vyřizujeme své "účty". Naše setkání, lásky, nenávisti, přátelství....vše je dáno. A vše je spravedlivé. Věřím v to.

A pokud miluji svou pozemskost, své omyly, své touhy, přijímám své negace, i pozitiva.........OK, pak jsem v souladu s tím, co jsem- a respektuji svou cestu. Cestu, jejíž cílem-v nekonečnu bytí, bude mystická cesta Kristovství. Všichni se máme na co těšit:-). Každého nás to čeká. Jednou........

Prozatím ryze pozemská, ale krásná hudební záležitost:-) :

Autor: Beata Krusic | neděle 16.4.2017 0:00 | karma článku: 7.87 | přečteno: 309x

Další články blogera

Beata Krusic

Pár slov k propuštění Jiřího Kajínka................

Čistě za sebe a za svůj pocit. To je to, oč mi dnes jde. Vyjádřit se krátce k události, která zahýbala veřejností a spoustě z nás přinesla mnohá zamyšlení a úvahy.

24.5.2017 v 11:59 | Karma článku: 20.52 | Přečteno: 1014 | Diskuse

Beata Krusic

My pomáhat nebudeme, s tím nepočítejte! ( Něco málo k migraci)

Můj postoj k otázce migrace jsem dosud vyjadřovala pouze občas v diskuzích. Stále jsem čekala na silný popud, který mne přiměje vyjádřit se sama za sebe blogem. Dlouhodobé postoje Visegrádské čtyřky daly průchod mé úvaze.

17.5.2017 v 18:53 | Karma článku: 10.98 | Přečteno: 2055 | Diskuse

Beata Krusic

Tak jsem se rozšoupla s Aligátorem........

aneb, když "dotyky" válcují naše bytí. Tak nějak to vnímám. Dotyky- tedy ty slavné "dotykáče", bez kterých to prej prostě nelze.............:-).

16.5.2017 v 11:58 | Karma článku: 10.15 | Přečteno: 372 | Diskuse

Beata Krusic

Když v útrobách žije nezkrocený kůň.......

I tak by se poeticky dalo nazvat období kvartálního pití. Nevyzpytatelné, nemocné nastavení lidského organismu, které neví dne, ani hodiny, kdy znova mocně udeří. Plameny zhoubné vášně ožívají.........

14.5.2017 v 21:37 | Karma článku: 11.00 | Přečteno: 477 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jiří Čumpelík

NATO – se topí ve vlastní neschopnosti

Dle výsledků se jedná o alianci, která nadále není schopná bojovat proti probíhající Muslimské migraci ohrožující Evropu a to přesto, že president Trump jasně řekl, že je třeba zaměřit se na boj proti terorismu a migraci.

28.5.2017 v 19:38 | Karma článku: 27.76 | Přečteno: 515 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Slovo premiéra. K ramadánu

U nás zatím tuto „povinnost“ šéf vládního kabinetu nemá, ale v jiných nemuslimských zemích, kde žije početnější (ba početná) komunita vyznavačů Alláha ovšem ano. Například v Kanadě.

28.5.2017 v 18:50 | Karma článku: 24.77 | Přečteno: 896 | Diskuse

Yekta Uzunoglu

Americký vítr II.

Trump dal jasně najevo , že svou loď jen tak kvůli evropským činitelům potopit nenechá, pokud bude kapitánem on a to se sakra evropských činitelů a politiků dotklo, že někomu přece jen hodně záleží na jeho lodi.

28.5.2017 v 18:08 | Karma článku: 14.84 | Přečteno: 221 | Diskuse

Přemek Čech

O Sobotkových vizích..

Na první pohled, ale i na ten druhý je jasné, že jeho vize jsou hlavně personálního charakteru.. Taková ta šachová hra s figurkami.. A nejraději vyhazuje, jako každý jiný šachista.. Dělá vše pro mat svých oponentů..

28.5.2017 v 17:54 | Karma článku: 31.01 | Přečteno: 699 | Diskuse

Libor Čermák

Včera jsem osobně panu prezidentovi v Lidicích tleskal

To je zase řevu. Pan prezident měl v Lidicích projev, do kterého se zas mnozí sluníčkáři navážejí. Projev to byl hezký, a tak mu za něj tleskám. A tleskal jsem mu za něj i včera přímo osobně v Lidicích.

28.5.2017 v 15:13 | Karma článku: 41.61 | Přečteno: 2027 |
Počet článků 225 Celková karma 13.60 Průměrná čtenost 1439

Chci psát otevřeně své názory, diskutovat, neurážet...... B.K.

Seznam rubrik

Oblíbené články

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.