Pallas Athéna Kaltsogianni

27. 05. 2019 12:33:02
Z řecké mytologie každý zná hrdinnou bohyni Pallas Athénu. Athéna - bohyně moudrosti, války a strategie. Spravedlivou a odbojnou bohyni, bojující ve jménu pravdy. I ve jménu trpících dětí.

Na blogu Idnes se objevila též Pallas Athéna. Pallas Athéna Kaltsogianni.

Řecká žena, vyzývající ubohý český národ k větší revoltě, odboji, hlásající pravdu a v superlativech prezentující svou úžasnou a neopakovatelnou osobnost. Žena, která se včera večer, ve svém posledním, moudrém , bojovném a spravedlivém pojednání znova dotkla otázky, která ji samotnou velmi pobuřuje a motivuje "ke zbrani". Tím, kdo onu ženu irituje k smrti, není nikdo jiný, než známý český lékař, politik a především satan v lidské podobě, David Rath. Právě jeho si Pallas Athéna Kaltsogianni vzala včera znova na mušku.

Athéna - ve svém opojení z vlastní řecké velikosti a moudrosti ovšem zapomněla, že se zde může setkat s dalším bojovným plemenem z rodu Krušičů - původně tamhle někde od Srbska, či Černé hory. Ono plemeno není sice tak úúúúžasné, opojné a prostě skvělé - jako bohyně Athéna........, je spíše z lidu, ale snad možná proto o to víc bojovné a ve své lidové stránce více otevřené k jakékoliv falši, přetvářce a pokrytectví, které mělo možnost při přestřelce s bohyní Athénou odhalit.

Teď tedy k věci:

Zdálo by se, že z posledního článku bohyně Athény vyplývá, že by se český občan měl tvrdě postavit proti tomu, jací lidé kandidují ve volbách. V současné době do Euro parlamentu. Bohyně několikrát zmiňuje "krabici" a tak je logické, že jsem si vyvodila, že se jedná o rozhořčení z kauzy DR. V diskuzi se k tomuto tématu ozývám a k mému údivu se dovídám, že bohyni se v podstatě vůbec nejedná o tu propíranou "krabici". Athéna mi sděluje, že jí je nějaká krabice tak nějak fuk, že těch krabic mezi politiky lítá, ale že jí jde vlastně o dětičky, na kterých se ten Herodes - Rath svého času podepsal. Opravdu jsem žasla. V blogu jede krabice, v diskuzi pak děti. Zvláštní změna.

Dovídám se, že právě já - jakožto matka dítěte s postižením, bych si měla uvědomit, jak nás ten MUDr. Rath natřel. Jak v našich dětech vidí debily.....(slova bohyně Athény) - a dokonce zašel tak daleko, že jim svého času - z pozice své politické funkce, zabránil v možnosti absolvovat pobyty u moře. A tím mi došlo, co vlastně Athéně Kaltsogianni vlastně leží v žaludku nejvíc. Žádná "krabice" :-). Mooooře, Řecko a tehdejší Rathův boj proti pletichám a šméčkám, které provázely Všeobecnou zdravotní pojišťovnu.

To, že se bohyně uchýlila k menší manipulaci přes mé dítě, trpící poruchou autistického spektra - potažmo přes matky, které mají takto postižené děti a lehce nátlakovou formou se snažila v diskuzi se mnou vybízet k odboji, beru jako směšnost vychytralé, prohnané osůbky, která v rámci svých zájmů hraje na city. To není ničím neobvyklým. To, co mě ale motivovalo k sepsání tohoto blogu je drzost s jakou se Pallas Athéna prezentuje zde na blogu - co by spravedlivá žena a přitom veřejně kope do člověka, který se v "kauze" o které se bohyni jedná - tedy o zmiňované pobyty postižených dětí u moře - viz kauza "Mořský koník" postavil naprosto skvěle, moudře, správně - a to že udělal přítrž pletichaření v tehdejším vedení VZP, lze považovat za velmi správný a kompetentní krok odborníka, který se ve věci orientuje a ví. Athéně nedošla jedna věc: nejsem z těch lidí, kteří se nechají jednoduše umlčet a převálcovat rádoby výmluvnou a prohnanou rétorikou. Dohledala jsme si tedy určité informace, které dokládají skutečnosti kolem těch slavných pobytů u moře.

Kauza "Mořský koník":

preventivní program VZP. Mořský koník byl projekt, který vozil každoročně děti na ozdravné pobyty k moři. Tehdy MUDr. David Rath uvedl, že už tři roky zpátky, pojišťovna platila za děti, které na zájezdy nejedou, tedy za neobsazená místa. Rath dále uvedl, že placení za "mrtvé duše" začalo již v roce 2007. VZP tehdy podle Nejvyššího kontrolního úřadu uhradila za neobsazená místa celkem 322 tisíc Eur. Šlo o zájezd do Černé hory. Při pozdější cestě do - ŘECKA - platila pojišťovna o 620 dětí víc, než kolik na zájezd opravdu jelo. Stálo jí to šest a půl milionu. Podobně VZP účtovala i o rok později. V součtu částka vyšla na 24 milionů. ( Je opravdu s podivem, že se spravedlivá Pallas Athéna Kaltsogianni rozhořčuje právě nad zájezdy k moři - a možná že jí jde práááávě o to Ŕecko......a vůbec jí nezajímá, nebo spíše nechce zajímat, oč MUDr. Rathovi tehdy šlo. Šlo mu o doslovný bordel v hospodaření VZP, na kterou svého času - ve funkci ministra zdravotnictví uvalil nucenou správu. Krok velmi odvážný, správný - který jej ale díky novinářské lůze, pracující v zájmu politických struktur, postavil do špatného světla občanů, kteří nemilují nic tak, jako novinářský, zlý, a lživý tlach. V souvislosti s tímto pak Rath zmiňoval dva pány z tehdejšího vedení VZP, kteří hovořili v té době o svých absurdních plánech s rušením nemocnic.

Česká republika může děkovat, že na krátkou dobu měla v čele resortu Ministerstva zdravotnictví, člověka, který věděl, o čem mluví, rozumí celé problematice, vidí do karet příživníkům a měl odvahu k tomu, aby po svém nástupu do funkce ministra zdravotnictví, uvalil na VZP nucenou správu, díky níž se tato pojišťovna zbavila tehdejší ředitelky, p. Musílkové.

Pallas Athéna, Řecko, pobyty u moře, altruismus řecké bohyně, spravedlnost, pravda, odboj.......to všechno mi vyvstává na mysli v souvislosti s blogerkou, paní Katerinou Kaltsogianni..... a opravdu by mě moc zajímalo, jak moc byl ona sama zainteresovaná v "Mořském koníku" a zda její časté tance pod řeckým nebem nějak úzce nesouvisí s tím, co zde uvádím....a s tou její bytostnou nenávistí k MUDr. Rathovi.

Závěr:

víte, paní Katerino: my aktivistky - se srbským, židovským a kdo ví jakým celkovým původem, máme také smysl pro pravdu a boj. Ale spravedlivý, čestný a objektivní. Není radno se s námi pouštět do pokryteckých a lživých diskuzí.

No - a na úplný závěr, jeden úžasný, srbský odvaz:-).

Autor: Beata Krusic | pondělí 27.5.2019 12:33 | karma článku: 14.14 | přečteno: 632x

Další články blogera

Beata Krusic

Jak jsem adoptovala blogera Pohanku

Je to adopce na dálku a je trochu zvrhlá, neboť tento můj druhý syn, je zhruba stejně starý, jako já. Výhodou této adopce na dálku a také její pozoruhodností je to, že mě nestojí žádné prachy.

19.9.2019 v 10:23 | Karma článku: 13.39 | Přečteno: 716 | Diskuse

Beata Krusic

Přijmout dary

Před tím, než se Porfirij Ivanov rozhodl na svém těle vyzkoušet účinky studené vody na lidský organismus, býval velkým "hříšníkem". Ženy, chlast, karty, hýření......... Na denním pořádku.

18.9.2019 v 18:03 | Karma článku: 11.54 | Přečteno: 294 | Diskuse

Beata Krusic

Se sokoly za Jarmilkou

Už delší dobu ve mně zvučí jedna stará píseň. Polsko-ukrajinská záležitost, "Hej sokoly". 150 let starý skvost, jeho děj se odehrává v 17. st. za doby polsko-ukrajinské války.

17.9.2019 v 20:11 | Karma článku: 11.50 | Přečteno: 401 | Diskuse

Beata Krusic

Dnes jedna pro tebe, Pepíčku...( tam k nebi a dál....)

Včera na něj vzpomínám a dnes se dovídám, že už není mezi námi. Josef Šrámek, ta velká legenda a známá osobnost ve své profesi. Josef Šrámek, český diskžokej.

17.9.2019 v 9:48 | Karma článku: 9.48 | Přečteno: 379 | Diskuse

Další články z rubriky Hyde park

Tomáš Flaška

Podvody s karmou

Jsem na tomto blogu už nějaký ten pátek. A tak nějak tuším jak to chodí. Ale když už věhlasnému blogerovi Jaromíru Petříkovi jím obdivovaná karma roste hodně rychle, je to už poněkud divné.

18.9.2019 v 17:18 | Karma článku: 18.36 | Přečteno: 387 | Diskuse

Jiří Dastych

Pár slov k přechylování

Jsem silně přesvědčen, že to co jsme je především dáno naší osobní i národní historií. Byli jsme vychováni a vyrostli v daném kulturně sociálním prostředí.

16.9.2019 v 15:58 | Karma článku: 6.49 | Přečteno: 92 | Diskuse

František Kubásek

Ovlivňují neziskové organizace i moderování blogů na iDNES.cz?

Aby nedošlo k okamžitému smazání článku na základě špatných zdrojů, upozorňuji již zde, že se nejedná o článek, jehož výsledkem je jednoznačná odpověď na otázku zadanou v nadpisu, neboť styl "úvaha" toto nevyžaduje.

25.8.2019 v 8:46 | Karma článku: 33.80 | Přečteno: 698 | Diskuse

Pavla Havlíková

VOX POPULI aneb kam až může zajít satira? Je možné hlásat, že Bůh je homosexuál?

Nevím, proč redaktoři Reflexu podněcují k nenávisti a hanobení křesťanství, zapomínaje že i pro muslimy je Ježíš jeden z proroků. Nedivím se, že západní civilizace jde do „kelu“ (přesněji tam kde záda již mají neslušný název)

14.8.2019 v 20:10 | Karma článku: 9.62 | Přečteno: 160 | Diskuse

Lukas Plachy

Proč už zase modelujete jen "na úspěch"...

Vážený pane Sedláčku, i když si Vás rád poslechnu či přečtu, nemohu se vždy zbavit dojmu, kterým jste mě tentokrát ve Vašem posledním příspěvku "praštil" přes nos tak, že jsem i v křesle před počítačem málem udělal salto (nazad).

10.8.2019 v 19:24 | Karma článku: 5.03 | Přečteno: 137 | Diskuse
Počet článků 478 Celková karma 16.68 Průměrná čtenost 1137

Chci psát otevřeně své názory. B.K.

Seznam rubrik

Oblíbené články

více

Najdete na iDNES.cz