Pallas Athéna Kaltsogianni

27. 05. 2019 12:33:02
Z řecké mytologie každý zná hrdinnou bohyni Pallas Athénu. Athéna - bohyně moudrosti, války a strategie. Spravedlivou a odbojnou bohyni, bojující ve jménu pravdy. I ve jménu trpících dětí.

Na blogu Idnes se objevila též Pallas Athéna. Pallas Athéna Kaltsogianni.

Řecká žena, vyzývající ubohý český národ k větší revoltě, odboji, hlásající pravdu a v superlativech prezentující svou úžasnou a neopakovatelnou osobnost. Žena, která se včera večer, ve svém posledním, moudrém , bojovném a spravedlivém pojednání znova dotkla otázky, která ji samotnou velmi pobuřuje a motivuje "ke zbrani". Tím, kdo onu ženu irituje k smrti, není nikdo jiný, než známý český lékař, politik a především satan v lidské podobě, David Rath. Právě jeho si Pallas Athéna Kaltsogianni vzala včera znova na mušku.

Athéna - ve svém opojení z vlastní řecké velikosti a moudrosti ovšem zapomněla, že se zde může setkat s dalším bojovným plemenem z rodu Krušičů - původně tamhle někde od Srbska, či Černé hory. Ono plemeno není sice tak úúúúžasné, opojné a prostě skvělé - jako bohyně Athéna........, je spíše z lidu, ale snad možná proto o to víc bojovné a ve své lidové stránce více otevřené k jakékoliv falši, přetvářce a pokrytectví, které mělo možnost při přestřelce s bohyní Athénou odhalit.

Teď tedy k věci:

Zdálo by se, že z posledního článku bohyně Athény vyplývá, že by se český občan měl tvrdě postavit proti tomu, jací lidé kandidují ve volbách. V současné době do Euro parlamentu. Bohyně několikrát zmiňuje "krabici" a tak je logické, že jsem si vyvodila, že se jedná o rozhořčení z kauzy DR. V diskuzi se k tomuto tématu ozývám a k mému údivu se dovídám, že bohyni se v podstatě vůbec nejedná o tu propíranou "krabici". Athéna mi sděluje, že jí je nějaká krabice tak nějak fuk, že těch krabic mezi politiky lítá, ale že jí jde vlastně o dětičky, na kterých se ten Herodes - Rath svého času podepsal. Opravdu jsem žasla. V blogu jede krabice, v diskuzi pak děti. Zvláštní změna.

Dovídám se, že právě já - jakožto matka dítěte s postižením, bych si měla uvědomit, jak nás ten MUDr. Rath natřel. Jak v našich dětech vidí debily.....(slova bohyně Athény) - a dokonce zašel tak daleko, že jim svého času - z pozice své politické funkce, zabránil v možnosti absolvovat pobyty u moře. A tím mi došlo, co vlastně Athéně Kaltsogianni vlastně leží v žaludku nejvíc. Žádná "krabice" :-). Mooooře, Řecko a tehdejší Rathův boj proti pletichám a šméčkám, které provázely Všeobecnou zdravotní pojišťovnu.

To, že se bohyně uchýlila k menší manipulaci přes mé dítě, trpící poruchou autistického spektra - potažmo přes matky, které mají takto postižené děti a lehce nátlakovou formou se snažila v diskuzi se mnou vybízet k odboji, beru jako směšnost vychytralé, prohnané osůbky, která v rámci svých zájmů hraje na city. To není ničím neobvyklým. To, co mě ale motivovalo k sepsání tohoto blogu je drzost s jakou se Pallas Athéna prezentuje zde na blogu - co by spravedlivá žena a přitom veřejně kope do člověka, který se v "kauze" o které se bohyni jedná - tedy o zmiňované pobyty postižených dětí u moře - viz kauza "Mořský koník" postavil naprosto skvěle, moudře, správně - a to že udělal přítrž pletichaření v tehdejším vedení VZP, lze považovat za velmi správný a kompetentní krok odborníka, který se ve věci orientuje a ví. Athéně nedošla jedna věc: nejsem z těch lidí, kteří se nechají jednoduše umlčet a převálcovat rádoby výmluvnou a prohnanou rétorikou. Dohledala jsme si tedy určité informace, které dokládají skutečnosti kolem těch slavných pobytů u moře.

Kauza "Mořský koník":

preventivní program VZP. Mořský koník byl projekt, který vozil každoročně děti na ozdravné pobyty k moři. Tehdy MUDr. David Rath uvedl, že už tři roky zpátky, pojišťovna platila za děti, které na zájezdy nejedou, tedy za neobsazená místa. Rath dále uvedl, že placení za "mrtvé duše" začalo již v roce 2007. VZP tehdy podle Nejvyššího kontrolního úřadu uhradila za neobsazená místa celkem 322 tisíc Eur. Šlo o zájezd do Černé hory. Při pozdější cestě do - ŘECKA - platila pojišťovna o 620 dětí víc, než kolik na zájezd opravdu jelo. Stálo jí to šest a půl milionu. Podobně VZP účtovala i o rok později. V součtu částka vyšla na 24 milionů. ( Je opravdu s podivem, že se spravedlivá Pallas Athéna Kaltsogianni rozhořčuje právě nad zájezdy k moři - a možná že jí jde práááávě o to Ŕecko......a vůbec jí nezajímá, nebo spíše nechce zajímat, oč MUDr. Rathovi tehdy šlo. Šlo mu o doslovný bordel v hospodaření VZP, na kterou svého času - ve funkci ministra zdravotnictví uvalil nucenou správu. Krok velmi odvážný, správný - který jej ale díky novinářské lůze, pracující v zájmu politických struktur, postavil do špatného světla občanů, kteří nemilují nic tak, jako novinářský, zlý, a lživý tlach. V souvislosti s tímto pak Rath zmiňoval dva pány z tehdejšího vedení VZP, kteří hovořili v té době o svých absurdních plánech s rušením nemocnic.

Česká republika může děkovat, že na krátkou dobu měla v čele resortu Ministerstva zdravotnictví, člověka, který věděl, o čem mluví, rozumí celé problematice, vidí do karet příživníkům a měl odvahu k tomu, aby po svém nástupu do funkce ministra zdravotnictví, uvalil na VZP nucenou správu, díky níž se tato pojišťovna zbavila tehdejší ředitelky, p. Musílkové.

Pallas Athéna, Řecko, pobyty u moře, altruismus řecké bohyně, spravedlnost, pravda, odboj.......to všechno mi vyvstává na mysli v souvislosti s blogerkou, paní Katerinou Kaltsogianni..... a opravdu by mě moc zajímalo, jak moc byl ona sama zainteresovaná v "Mořském koníku" a zda její časté tance pod řeckým nebem nějak úzce nesouvisí s tím, co zde uvádím....a s tou její bytostnou nenávistí k MUDr. Rathovi.

Závěr:

víte, paní Katerino: my aktivistky - se srbským, židovským a kdo ví jakým celkovým původem, máme také smysl pro pravdu a boj. Ale spravedlivý, čestný a objektivní. Není radno se s námi pouštět do pokryteckých a lživých diskuzí.

No - a na úplný závěr, jeden úžasný, srbský odvaz:-).

Autor: Beata Krusic | pondělí 27.5.2019 12:33 | karma článku: 14.14 | přečteno: 616x

Další články blogera

Beata Krusic

Pod okny mi znělo Řecko

Teď v pátek. Ale vlastně celou zimu. Tedy přesněji: celou zimu jsem se doslova opájela jednou řeckou záležitostí až do úmoru, aby mi pak v létě pěkně z Youtube, přeskočila přímo pod nos - pod okno.

18.8.2019 v 21:47 | Karma článku: 7.02 | Přečteno: 195 | Diskuse

Beata Krusic

Nejkrásnější věta od chlapa

Kolikrát je úsměvné si uvědomit, jak člověk neustále sám sebe překvapuje a je překvapován. Nikdy by mě nenapadlo, že pocítím nával obrovského štěstí z věty, která ke mně včera dorazila...........

17.8.2019 v 8:52 | Karma článku: 13.20 | Přečteno: 878 | Diskuse

Beata Krusic

Šmardova loajalita vůči panu Hamáčkovi

Aneb - Rath by mohl vyprávět. Do třetice všeho dobrého - v otázce jmenování Michala Šmardy do funkce ministra kultury.

16.8.2019 v 13:17 | Karma článku: 21.57 | Přečteno: 664 | Diskuse

Beata Krusic

Jak přišel přítel Šmarda k Milošovi na kus řeči...

Aneb malé pokračování na téma mého předchozího blogu. Nedá mi to a napadá mě malá vize toho, co se možná odehrávalo v hlavě prezidenta Zemana, když se rozhodoval, zda Míša do funkce - ano, či ne.

15.8.2019 v 23:44 | Karma článku: 23.64 | Přečteno: 678 | Diskuse

Další články z rubriky Hyde park

Pavla Havlíková

VOX POPULI aneb kam až může zajít satira? Je možné hlásat, že Bůh je homosexuál?

Nevím, proč redaktoři Reflexu podněcují k nenávisti a hanobení křesťanství, zapomínaje že i pro muslimy je Ježíš jeden z proroků. Nedivím se, že západní civilizace jde do „kelu“ (přesněji tam kde záda již mají neslušný název)

14.8.2019 v 20:10 | Karma článku: 8.58 | Přečteno: 118 | Diskuse

Lukas Plachy

Proč už zase modelujete jen "na úspěch"...

Vážený pane Sedláčku, i když si Vás rád poslechnu či přečtu, nemohu se vždy zbavit dojmu, kterým jste mě tentokrát ve Vašem posledním příspěvku "praštil" přes nos tak, že jsem i v křesle před počítačem málem udělal salto (nazad).

10.8.2019 v 19:24 | Karma článku: 4.86 | Přečteno: 119 | Diskuse

Dana Šumová

Šrouby a matice..,,.

Poslední dobou je cítím docela často kolem sebe. A nejde jen o písničku současné populární skupiny Mandrage.

30.6.2019 v 21:57 | Karma článku: 16.48 | Přečteno: 451 | Diskuse

Zdeněk Bárta

Jak moc lidi Babiš pobláznil? Bude další hladovka...?

Ve svém posledním blogu,který se nyní větrá v Hyde Parku jsem se zamýšlel nad tím, kam až obhajoba politika může některé zcela zaslepené lidi dostat. I za zloděje a lháře jsou někteří ochotni držet hladovku. Bude se to opakovat?

7.6.2019 v 17:31 | Karma článku: 21.03 | Přečteno: 646 | Diskuse

Zdeněk Bárta

Bude paní Beata držet hladovka za Andreje stejně jako za Davida ?

Obdivovatelka vraha Guevary a kubánské revoluce má na správné chlapy opravdu čich. Vášnivě zde obhajuje Davida Ratha, Miloše Zemana i Andreje Babiše a nemá ani problém poskytnout jim své tělo.Tedy lépe řečeno část těla - žaludek.

7.6.2019 v 12:34 | Karma článku: 23.59 | Přečteno: 621 | Diskuse
Počet článků 451 Celková karma 15.86 Průměrná čtenost 1138

Chci psát otevřeně své názory. B.K.

Seznam rubrik

Oblíbené články

více

Najdete na iDNES.cz