Primitivní antizemanovský pud

9. 09. 2019 10:00:17
Přesně tak, jak píši v nadpise - se vyjádřil mluvčí prezidenta republiky, Jiří Ovčáček, v souvislosti s nedávno vyjádřeným názorem advokáta Jana Kalvody(někdejším ministrem spravedlnosti) - na zemanovské téma.

Když jsem četla Kalvodovu vizi možného sestřelení prezidenta země, se kterou se už pochlubil všem těm, kteří o popravu stojí(to jest především někteří politici, poslanci, senátoři, "umělci"... chytří novináři a část oblblého národa), náhle se ve mně z hlubiny lidského vnímání ozvala konkrétní, čitelná emoce, kterou bych vyjádřila jako jistý druh smutku, snad i pláče, potřeby revolty, marnosti, odboje....., obrany a do prostoru volající mocné vnitřní otázky, jak vůbec člověk může................( Níže vysvětlím proč to všechno).

Chvíli na to narážím na vyjádření mluvčího prezidenta republiky Jiřího Ovčáčka, který směrem ke Kalvodovým slovům konstatoval něco o -"primitivním antizemanovském pudu" - já najednou pochopila, co se to v jediném momentě se mnou dělo, proč takový příval emocí.

Moje tělo, vnímání, city - to vše reagovalo právě na ten "primitivní antizemanovský pud", který tak často proznívá v zemi české a v člověku až mnohdy zapláčou emoce z toho, kam až jsou lidé schopni ve své nenávisti zajít. Kopnout, sestřelit, popravit a ještě se zálibně dívat. Jiří Ovčáček jedinou větou vyhodnotil to, oč tu kráčí - a já se dnes zmíním nejen advokáta Kalvodu, ale i psychologa Bohumila Slámu, který rovněž českou veřejnost poctil svými pozoruhodnými "profesionálními" postoji - především ovšem lidsky vypovídajícími.

Jak Jan Kalvoda, tak psycholog Bohumil Sláma - se netají osobní touhou o vyšachování prezidenta Zemana. Kalvoda nabízí řešení a opírá se o článek 66. ústavy, díky němuž lze dle Kalvody hrát na prezidentovu způsobilost vykonávat úřad - ( Kalvoda řeší právní kličku, kdy tento zákon hovoří o možnosti omezit pravomoci z důvodu vážného onemocnění, ale v případě Zemana provázat vyznění onoho článku s věcí špatného Zemanova rozhodování - a Kalvoda v podstatě uvádí, že prolínání se a úzké možné srovnání Zemanovy možné nezpůsobilosti tu lze "fikaně" článkem 66 "ošetřit". ( Opírá se např. o prezidentovo rozhodnutí nejmenovat nekompetentního přítele Šmardu z ČSSD do funkce ministra kultury).

Po čtení Kalvodovy spekulace a nabádání k možnému sestřelení prezidenta jsem byla opravdu najednou jako by "umrtvena" a neschopna se hnout. Z té přímočaré, zvířecí, vlčí chuti a vášně - ( v podstatě pudu, o kterém psal Jiří Ovčáček) - zářícím tu bezostyšně na svět.

Dalším pudovým expertem je psycholog, Bohumil Sláma.

Ten před lety napsal, že si Zeman "učůrává". ( Inkontinence zlých myšlenek). Když si tak čtu nová vyjádření psychologa Slámy, pak ale musím konstatovat v jeho stylu, že pro mě je už on sám totálně - "durch", když se nežinýruje jako odborník vypouštět to, co vypouští už léta. Tento pán je už "skrznaskrz".

Sláma hlásá: "Je třeba Zemana zbavit funkce, není způsobilý, rozpadá se mu osobnost, vynořuje se zlo, tlačí nás do chřtánu Ruska, nyní učůrává víc a víc....." - dále pak nabízí srovnání s moudrostí pohádek, kde se praví - kdo je v mládí hodný, je na stará kolena ještě hodnější a kdo byl problematický, na stáří - děs.

Zajímalo by mě, jestli se v tomto odborném psychologickém výkřiku pana Slámy ozvala i vlastní sebereflexe a možné spatřování sebe samotného? Každý soudný člověk musí okamžitě vycítit, že pan Sláma vychází z osobního, nenávistného a především velmi hloupého nazírání na celou věc.

Často se v souvislosti s prezidentem republiky mluví o tom, jak rozděluje lid. Já se domnívám, že ne - Zeman, ale lidská nenávist, zášť a neschopnost a nechuť přijmout fakt demokratického vítězství prezidenta Zemana v volbách, rozděluje českou republiku.

Zvláštní Zemanova osobnost, bytostná inteligence, neopakovatelnost a neobvyklost jeho vyzařování - je tím, co mnoho lidí není a nebude schopno pochopit, přijmout a ztotožnit se. Domnívám se ale, že není možné na základě této "limitovanosti" - tak nespravedlivě, zle, pudově a nemocně neustále pojímat prezidenta této země, na kterého jednou budeme s vděkem vzpomínat, neboť zákonitě přijde chvíle, že do úřadu jednou dosedne ten, který pošlape podle diktátu těch, kteří dnes hučí a Zemanovi spílají - a to se v budoucnu ještě možná podivíme.

Na závěr znova zopakuji své důvody, proč velké ano - prezidentu Zemanovi:

Zemanova vysoce kompetentní komunikace napříč světovým politickým děním( schopnost a nutnost diplomatického komunikování jak s Ruskem, tak významnými západními mocnostmi, schopnost předkládat světu ČR jako svrchovanou sebevědomou zem, ochrana zájmů ČR, inteligence a schopnost samostatného úsudku, schopnost čelit sprostým, neustálým, nekompetentním útokům stran určitých struktur v zemi, kterým posluhují naše slavná média a která se zásadně podílí na vymývání mozků a atmosféře mezi lidem země.

"Zloba, závist, zášť - ty ať pominou"......zpívala Marta Kubišová ve své modlitbě, kterou se naši demokraté rádi zaštiťují........ Přála bych si, aby se právě tímto veršem řídili oni sami.

Autor: Beata Krusic | pondělí 9.9.2019 10:00 | karma článku: 46.62 | přečteno: 10201x

Další články blogera

Beata Krusic

Gipsy na Palačáku...

...a zase moje oblíbené náměstí. Náměstí Palackého. S tou překrásnou sochou zvoucí "ku vzkříšení". A kousek za tím náměstím je takové malé prostranství malá "zahrada"- hned u výlezu z metra.....

15.10.2019 v 8:40 | Karma článku: 4.93 | Přečteno: 181 | Diskuse

Beata Krusic

Selfíčko

Doba selfíček a promenády na sociálních sítích všeho typu prostě žije. Spousta žen i mužů je doslova vtažena už několik let do tzv. "selfíííí mánie" a snahy se ukázat.

14.10.2019 v 14:15 | Karma článku: 8.73 | Přečteno: 360 | Diskuse

Beata Krusic

Zatuchlé spojitosti mezi českým disentem a blogerem Turnerem

A samozřejmě nejen panem Turnerem-(mám-li být spravedlivá). Tou spojitostí je zloba. Vůči Miloši Zemanovi.

14.10.2019 v 10:39 | Karma článku: 33.73 | Přečteno: 1073 | Diskuse

Beata Krusic

Poezie v životě - i v politice...

Hlavním důvodem, proč jsem se už kdysi zamilovala do ryze české, geniální záležitosti - architektonického kubismu, bylo hledání krásy a poezie v každodennosti.

12.10.2019 v 9:40 | Karma článku: 7.78 | Přečteno: 198 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Beata Krusic

Gipsy na Palačáku...

...a zase moje oblíbené náměstí. Náměstí Palackého. S tou překrásnou sochou zvoucí "ku vzkříšení". A kousek za tím náměstím je takové malé prostranství malá "zahrada"- hned u výlezu z metra.....

15.10.2019 v 8:40 | Karma článku: 4.93 | Přečteno: 181 | Diskuse

Katerina Kaltsogianni

Kapřík z internetu vypadá líp než Donaldík Trumpů

Ta jeho pusinka kapříka a ty zuby, které mě vždy vyděsí, mi připomínají amerického prezidenta, který řádí jako černá ruka. Vyvolává války a je mu jedno, že se klepu, kdy Turci vlítnou znovu na Kypr. Docela dobrá příležitost.

14.10.2019 v 18:59 | Karma článku: 11.49 | Přečteno: 287 | Diskuse

Karel Trčálek

Když muž se ženou snídá

Teď máme večer, brzy bude noc a než se nadějeme, bude muž se ženou snídat. A tak je to v pořádku, tak to má být

14.10.2019 v 18:38 | Karma článku: 10.29 | Přečteno: 304 | Diskuse

David Gruber

Muž a žena v hádce

Hádat se ve vztahu dá destruktivně – a tak se to většinou děje. I proto, že nás ve škole vedle těch hrozných výčtů všeho možného onomu umění hádat se nenaučili. Hádat se dá i konstruktivně. A to se můžeme kapku přiučit třeba zde.

14.10.2019 v 16:27 | Karma článku: 7.86 | Přečteno: 329 | Diskuse

Petr Omelka

Premiér- nový "majstrštyk" Jaromíra Soukupa

Během 24 hodin od svého uvedení se dostal na první příčku žebříčku nejhorších seriálů všech dob. Divit se tomu netřeba.

14.10.2019 v 16:18 | Karma článku: 19.40 | Přečteno: 763 | Diskuse
Počet článků 510 Celková karma 17.91 Průměrná čtenost 1129

Chci psát otevřeně své názory. B.K.

Seznam rubrik

Oblíbené články

více

Najdete na iDNES.cz