Primitivní antizemanovský pud

9. 09. 2019 10:00:17
Přesně tak, jak píši v nadpise - se vyjádřil mluvčí prezidenta republiky, Jiří Ovčáček, v souvislosti s nedávno vyjádřeným názorem advokáta Jana Kalvody(někdejším ministrem spravedlnosti) - na zemanovské téma.

Když jsem četla Kalvodovu vizi možného sestřelení prezidenta země, se kterou se už pochlubil všem těm, kteří o popravu stojí(to jest především někteří politici, poslanci, senátoři, "umělci"... chytří novináři a část oblblého národa), náhle se ve mně z hlubiny lidského vnímání ozvala konkrétní, čitelná emoce, kterou bych vyjádřila jako jistý druh smutku, snad i pláče, potřeby revolty, marnosti, odboje....., obrany a do prostoru volající mocné vnitřní otázky, jak vůbec člověk může................( Níže vysvětlím proč to všechno).

Chvíli na to narážím na vyjádření mluvčího prezidenta republiky Jiřího Ovčáčka, který směrem ke Kalvodovým slovům konstatoval něco o -"primitivním antizemanovském pudu" - já najednou pochopila, co se to v jediném momentě se mnou dělo, proč takový příval emocí.

Moje tělo, vnímání, city - to vše reagovalo právě na ten "primitivní antizemanovský pud", který tak často proznívá v zemi české a v člověku až mnohdy zapláčou emoce z toho, kam až jsou lidé schopni ve své nenávisti zajít. Kopnout, sestřelit, popravit a ještě se zálibně dívat. Jiří Ovčáček jedinou větou vyhodnotil to, oč tu kráčí - a já se dnes zmíním nejen advokáta Kalvodu, ale i psychologa Bohumila Slámu, který rovněž českou veřejnost poctil svými pozoruhodnými "profesionálními" postoji - především ovšem lidsky vypovídajícími.

Jak Jan Kalvoda, tak psycholog Bohumil Sláma - se netají osobní touhou o vyšachování prezidenta Zemana. Kalvoda nabízí řešení a opírá se o článek 66. ústavy, díky němuž lze dle Kalvody hrát na prezidentovu způsobilost vykonávat úřad - ( Kalvoda řeší právní kličku, kdy tento zákon hovoří o možnosti omezit pravomoci z důvodu vážného onemocnění, ale v případě Zemana provázat vyznění onoho článku s věcí špatného Zemanova rozhodování - a Kalvoda v podstatě uvádí, že prolínání se a úzké možné srovnání Zemanovy možné nezpůsobilosti tu lze "fikaně" článkem 66 "ošetřit". ( Opírá se např. o prezidentovo rozhodnutí nejmenovat nekompetentního přítele Šmardu z ČSSD do funkce ministra kultury).

Po čtení Kalvodovy spekulace a nabádání k možnému sestřelení prezidenta jsem byla opravdu najednou jako by "umrtvena" a neschopna se hnout. Z té přímočaré, zvířecí, vlčí chuti a vášně - ( v podstatě pudu, o kterém psal Jiří Ovčáček) - zářícím tu bezostyšně na svět.

Dalším pudovým expertem je psycholog, Bohumil Sláma.

Ten před lety napsal, že si Zeman "učůrává". ( Inkontinence zlých myšlenek). Když si tak čtu nová vyjádření psychologa Slámy, pak ale musím konstatovat v jeho stylu, že pro mě je už on sám totálně - "durch", když se nežinýruje jako odborník vypouštět to, co vypouští už léta. Tento pán je už "skrznaskrz".

Sláma hlásá: "Je třeba Zemana zbavit funkce, není způsobilý, rozpadá se mu osobnost, vynořuje se zlo, tlačí nás do chřtánu Ruska, nyní učůrává víc a víc....." - dále pak nabízí srovnání s moudrostí pohádek, kde se praví - kdo je v mládí hodný, je na stará kolena ještě hodnější a kdo byl problematický, na stáří - děs.

Zajímalo by mě, jestli se v tomto odborném psychologickém výkřiku pana Slámy ozvala i vlastní sebereflexe a možné spatřování sebe samotného? Každý soudný člověk musí okamžitě vycítit, že pan Sláma vychází z osobního, nenávistného a především velmi hloupého nazírání na celou věc.

Často se v souvislosti s prezidentem republiky mluví o tom, jak rozděluje lid. Já se domnívám, že ne - Zeman, ale lidská nenávist, zášť a neschopnost a nechuť přijmout fakt demokratického vítězství prezidenta Zemana v volbách, rozděluje českou republiku.

Zvláštní Zemanova osobnost, bytostná inteligence, neopakovatelnost a neobvyklost jeho vyzařování - je tím, co mnoho lidí není a nebude schopno pochopit, přijmout a ztotožnit se. Domnívám se ale, že není možné na základě této "limitovanosti" - tak nespravedlivě, zle, pudově a nemocně neustále pojímat prezidenta této země, na kterého jednou budeme s vděkem vzpomínat, neboť zákonitě přijde chvíle, že do úřadu jednou dosedne ten, který pošlape podle diktátu těch, kteří dnes hučí a Zemanovi spílají - a to se v budoucnu ještě možná podivíme.

Na závěr znova zopakuji své důvody, proč velké ano - prezidentu Zemanovi:

Zemanova vysoce kompetentní komunikace napříč světovým politickým děním( schopnost a nutnost diplomatického komunikování jak s Ruskem, tak významnými západními mocnostmi, schopnost předkládat světu ČR jako svrchovanou sebevědomou zem, ochrana zájmů ČR, inteligence a schopnost samostatného úsudku, schopnost čelit sprostým, neustálým, nekompetentním útokům stran určitých struktur v zemi, kterým posluhují naše slavná média a která se zásadně podílí na vymývání mozků a atmosféře mezi lidem země.

"Zloba, závist, zášť - ty ať pominou"......zpívala Marta Kubišová ve své modlitbě, kterou se naši demokraté rádi zaštiťují........ Přála bych si, aby se právě tímto veršem řídili oni sami.

Autor: Beata Krusic | pondělí 9.9.2019 10:00 | karma článku: 46.62 | přečteno: 10178x

Další články blogera

Beata Krusic

Jak jsem adoptovala blogera Pohanku

Je to adopce na dálku a je trochu zvrhlá, neboť tento můj druhý syn, je zhruba stejně starý, jako já. Výhodou této adopce na dálku a také její pozoruhodností je to, že mě nestojí žádné prachy.

19.9.2019 v 10:23 | Karma článku: 13.39 | Přečteno: 714 | Diskuse

Beata Krusic

Přijmout dary

Před tím, než se Porfirij Ivanov rozhodl na svém těle vyzkoušet účinky studené vody na lidský organismus, býval velkým "hříšníkem". Ženy, chlast, karty, hýření......... Na denním pořádku.

18.9.2019 v 18:03 | Karma článku: 11.54 | Přečteno: 294 | Diskuse

Beata Krusic

Se sokoly za Jarmilkou

Už delší dobu ve mně zvučí jedna stará píseň. Polsko-ukrajinská záležitost, "Hej sokoly". 150 let starý skvost, jeho děj se odehrává v 17. st. za doby polsko-ukrajinské války.

17.9.2019 v 20:11 | Karma článku: 11.50 | Přečteno: 401 | Diskuse

Beata Krusic

Dnes jedna pro tebe, Pepíčku...( tam k nebi a dál....)

Včera na něj vzpomínám a dnes se dovídám, že už není mezi námi. Josef Šrámek, ta velká legenda a známá osobnost ve své profesi. Josef Šrámek, český diskžokej.

17.9.2019 v 9:48 | Karma článku: 9.48 | Přečteno: 379 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Jakub Beznoska

Žijeme v právním státě?

Kde se za porušení zákonů spravedlivě trestá? Zdá se, že ne. Existují totiž lidé, na které jsou i zákony krátké a rozhodnutí soudu nemá žádnou váhu.

19.9.2019 v 23:19 | Karma článku: 9.41 | Přečteno: 178 | Diskuse

Jakub Beznoska

"Takhle se tu opravdu žije?"

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová strávila noc v ghettu. A nestačila se divit. Doslova nevěřila vlastním očím. Změní její návštěva něco? Těžko...

19.9.2019 v 21:09 | Karma článku: 17.32 | Přečteno: 411 | Diskuse

Ladislava Šťastná

Jak to vnímám já: Na důchody si počkáme a kdo ví, zda se jich dočkáme?

Když ve filmu Což takhle dát si špenát? omládlý Fanda Liška ve škole sděloval, že ho přece musí zajímat jaký bude mít důchod, bylo to úsměvné. Koho by v deseti letech zajímala výše penze, když má do důchodu daleko?

19.9.2019 v 20:20 | Karma článku: 11.60 | Přečteno: 180 | Diskuse

František Skopal

Musí opravdu dojít až k nejhoršímu? Pravda, která se špatně poslouchá!

Uvnitř každého vnímavého člověka, který se bděle rozhlíží kolem sebe, musí při pozorování jednání většiny dnešních lidí vzniknout jeden velký a zásadní rozpor.

19.9.2019 v 14:55 | Karma článku: 4.67 | Přečteno: 103 | Diskuse

Jaroslav Kvapil

Komu se líbí úvaha paní Lhotské, je fotbalista (polemika)

Velmi mě mrzí, že dva dni po sobě polemizuji s Kateřinou Lhotskou. Když ona ale ve svém novém textu opět prohlásila takovou zjevnou nepravdu a spousta lidí jí na to skáče, že mi to nedá. A víte co – vůbec mě to nemrzí.

19.9.2019 v 13:52 | Karma článku: 13.06 | Přečteno: 666 | Diskuse
Počet článků 478 Celková karma 16.68 Průměrná čtenost 1137

Chci psát otevřeně své názory. B.K.

Seznam rubrik

Oblíbené články

více

Najdete na iDNES.cz