Nejvyšší státní zástupce Zeman - uděluje výtky při zveřejňování Pravdy!

21. 09. 2019 10:59:58
Aneb - velký boj za nezávislost státního zastupitelství. To je ale legrace. Na Václaváku bojují "chvilkaři" za spravedlnost, pravdu, demokracii a svobodu...., za nezávislost státního zastupitelství a přitom ...

ani netuší, nebo je vůůůbec nezajímá...( neví to....), neřeší komplexně celou tu velmi vážnou a složitou otázku o státním zastupitelství, za jeho - v podstatě nekontrolovatelnost tu statečně bojují a ani ve snu by je nenapadlo, co všechno by mohlo hrozit, pokud by se jejich požadavky podařilo zrealizovat. Potom Bůh s námi.

Znova se dnes vrátím ke kauze MUDr. Davida Ratha, protože právě zde je možné konkrétně vykreslit to, co by v reálu znamenalo to, oč naše elita v podobě kulturní fronty, některých politiků a občanů usiluje. Vznikla by absolutní moc ve státě v rukou státních zástupců - prokurátorů.

K ruce si znova beru vyjádření českého právníka, vysokoškolského pedagoga a politika, pane Zdeňka Koudelky.https://www.zdenekkoudelka.cz/www/article_detail.php?id=513 A proč zase právě Zdeňka Koudelku? Protože právě Koudelka prokázal velkou statečnost v době vypuknutí kauzy DR, kdy vydal článek pod názvem- "Rath má právo na spravedlivý proces" a jeho počin nezůstal bez povšimnutí. Svými korky pan Koudelka přiměl nejvyššího státního zástupce, nedotknutelného, mocného Pavla Zemana, k tomu, aby tehdy Zdeňku Koudelkovi - co by státnímu zástupci, poslal písemnou výtku za to, že byl jeho článek o D. Rathovi zveřejněn. Trochu mi to zavání prokurátorským odérem dob dávno minulých. Těch dob, které jsou tu neustále těmi velkými demokraty zmiňovány, těch dob, které se příčí všem těm svolávačům stávek, moudrým bojovníkům za pravdu a demokracii v zemi. Mě při čtení vyjádření JUDr. Zdeňka Koudelky vyvstala na mysli 50. léta a tehdejší manýry známých prokurátorů.

Zde vyjádření Zdeňka Koudelky: "Na kauze Rath se ukázalo, jak Nejvyšší státní zastupitelství za Pavla Zemana umí přihrávat kauzy. V rámci férového procesu je nutné dodržovat příslušnost státního zastupitelství."( Koudelka zde uvádí, že kauza místně spadala do středočeského kraje, ale...)

......." přesto bylo dáno přípravné řízení této věci na krajské zastupitelství v Ústí nad Labem, kde byla náměstkyní pro trestní řízení JUDr. Lenka Bradáčová, z které chtěl učinit nejvyšší státní zástupce Zeman vrchní státní zástupkyni v Praze. St. zastupitelství v Ústí bylo tedy místně nepříslušné. Věc byla sice později postoupena do Prahy, ovšem až po té, co se Bradáčová na případu proslavila. "

( To, jak se nejvyšší státní zastupitelství - za podpory pana Zemana ještě zaangažovalo v kauze DR - jsem včera už probírala ve veselé diskuzi s blogerem, panem Trčálkem. A tak tu jen v krátkosti zopakuji, že to byl právě Pavel Zeman, který tehdy "u sebe", v Brně, nechal svého náměstka, pana Stříže, bývalého prokurátora z dob dávno minulých, přijmout jakéhosi bývalého policistu Gregora...a tuto schůzku předem zinscenovala právě JUDr. Bradáčová, která na ní měla své jisté zájmy. Policista Gregor přišel jen-tak na pokec, jen tak hodil řeč o Rathovi, jen tak byl náměstkem a šedou eminencí na Nejvyšším st. zastupitelství přijat....a co na tom, že erudovaná právní obec se nad touto prazvláštní schůzkou, která je celém v kontextu opravdu raritní - pozastavuje a žasne. Ta schůzka se uskutečnila - za tiché podpory právě nejvyššího zástupce, Pavla zemana. A právě v této době vzniká ta všemi sledovaná kauza DR, o které jsem tu tolikrát psala. Kauza známá svou "krabicí". A i zde se musím malinko pozastavit:

když probíhal v samém začátku soud, který rozhodoval o vzetí D. Ratha do vazby, došlo k docela pozoruhodné skutečnosti: bylo zjištěno, že soud, který své rozhodnutí tehdy opíral o výpisy z odposlechů, nedostal k dispozici ten výpis z odposlechu, kde při odchodu D. Ratha z domu manželů Kottových, hovoří pan Kott ve smyslu toho, ať si Rath dá to víno a ať to zase nepřepískne, jako posledně. ten odposlech jednoduše "zmizel". A i když na tyto skutečnosti mnohokrát Rathovi obhájci upozorňovali, nikdy nebyli vyslyšeni. Tolik jen k té krabici, která jediná stojí v popředí zájmu lidí a toho všeho.... a která jediná, bohužel, je podstatná pro všechny, kterým je od samého začátku jasné, že Rath je vinen. Já se ale ptám:

to všechno, co dokládá Zdeněk Koudelka, ta hrůza, co se kolem Davida Ratha odehrála stran nejvyššího státního zastupitelství, ty intriky, pletichy a účelovost... je to v pořádku? Je vůbec lidsky pochopitelné, že naši "mluvčí" z řad kulturní fronty tady dnes lobbují za nezávislost státního zastupitelství a ve své hlouposti vůbec netuší, co by to ve finále znamenalo??? Jak už jsem tehdy na svých "akcích" v centru Prahy mnohokrát zopakovala: dnes je to David Rath, zítra to může být někdo jiný.

V závěru právník Koudelka dodává:

Jak je kauza DR pro nejvyššího státního zástupce citlivá dokazuje, že jsem jako státní zástupce dostal 5.6. 2012 písemnou výtku od Pavla Zemana za to, že novináři užili můj článek - "Rath má právo na spravedlivý proces".

Až bude chtít někdo zase veřejně vyzývat a podporovat myšlenku o nutnosti nezávislosti a nedotknutelnosti státního zastupitelství, nechť jde trochu víc do hloubky, analyzuje jednotlivé případy a teprve po té, nechť vyrazí do ulice.

Na úplný závěr dodávám, že Zdeněk Koudelka koncem června 2019 ukončil své členství v ČSSD. Důvodem bylo usnesení strany, že státní zástupce Zeman nesmí být odvolán, což pan Koudelka vyhodnotil jako krytí zneužívání moci vedením státního zastupitelství.

Díky, pane Koudelko.

Autor: Beata Krusic | sobota 21.9.2019 10:59 | karma článku: 30.47 | přečteno: 990x

Další články blogera

Beata Krusic

Zde by měly kvést růže...

Přesně si vzpomínám na dobu, kdy ve mně název knihy - Zde by měly kvést růže.., rozezníval struny touhy objevovat život a s pokorou pak přijímat i fakt, že zde, bohužel, jenom růže nekvetou...

13.11.2019 v 16:29 | Karma článku: 10.60 | Přečteno: 295 | Diskuse

Beata Krusic

"Dolej si číš a zapudruj si pláč....."

Those were The days - Dorogoj dlínoju - Dolej si číš a zapudruj si pláč.... Tohle je všechno je jedna krásná a zároveň moc smutná vzpomínka. Vzpomínka na někoho, kdo byl a už tu není.

13.11.2019 v 6:15 | Karma článku: 13.63 | Přečteno: 432 | Diskuse

Beata Krusic

Tak jsem se včera - po roce - zase pořádně zlila !

Loni to bylo za bílého dne, letos se to odehrálo večer - a byl to možná ještě lepší zážitek. Pocit to byl krásný, co vám mám povídat.

12.11.2019 v 15:58 | Karma článku: 15.52 | Přečteno: 680 | Diskuse

Beata Krusic

Vyjádření režiséra Igora Chauna - jako důkaz úrovně novodobé Pravdy a Lásky!

Když jsem si dnes přečetla emotivní vyjádření režiséra Igora Chauna směrem k nadcházejícím oslavám 30. výročí sametové revoluce, nemohla jsme se ironicky neusmát.

11.11.2019 v 22:13 | Karma článku: 40.71 | Přečteno: 1974 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Iva Marková

Dopisy dětí... Dětí?

Před patnácti lety jsem chtěla do školy dělat nějakou práci o Miladě Horákové. Nakonec jsem si zvolila

13.11.2019 v 20:36 | Karma článku: 13.04 | Přečteno: 330 | Diskuse

Beata Krusic

Zde by měly kvést růže...

Přesně si vzpomínám na dobu, kdy ve mně název knihy - Zde by měly kvést růže.., rozezníval struny touhy objevovat život a s pokorou pak přijímat i fakt, že zde, bohužel, jenom růže nekvetou...

13.11.2019 v 16:29 | Karma článku: 10.60 | Přečteno: 295 | Diskuse

Katerina Kaltsogianni

Arogantní Járo Slávik velmi ublížil jednomu člověku

Při posledním vysílání Tv Prima Česko-slovensko má talent vyhodil Járo Slávik arogantně jednoho zpěváka, který je autorem jak svých textů, tak i hudby. Jeho slova se derou z duše ven tak, jak je uslyšíte. Mají svojí příčinu.

13.11.2019 v 15:44 | Karma článku: 21.56 | Přečteno: 1521 | Diskuse

Beata Krusic

"Dolej si číš a zapudruj si pláč....."

Those were The days - Dorogoj dlínoju - Dolej si číš a zapudruj si pláč.... Tohle je všechno je jedna krásná a zároveň moc smutná vzpomínka. Vzpomínka na někoho, kdo byl a už tu není.

13.11.2019 v 6:15 | Karma článku: 13.63 | Přečteno: 432 | Diskuse

Jan Tichý(Bnj)

Tak mi přišlo na mysl

Občas ve snu, občas uprostřed práce, debaty, procházky, mne něco napadne. Někdy si vzpomenu a zapíšu do notýsku. Pak někdy zapíšu i do svého webového glosáře.

12.11.2019 v 21:14 | Karma článku: 9.46 | Přečteno: 140 | Diskuse
Počet článků 550 Celková karma 18.50 Průměrná čtenost 1162

Chci psát otevřeně své názory. B.K.

Seznam rubrik

Oblíbené články

více

Najdete na iDNES.cz