Nejvyšší státní zástupce Zeman - uděluje výtky při zveřejňování Pravdy!

21. 09. 2019 10:59:58
Aneb - velký boj za nezávislost státního zastupitelství. To je ale legrace. Na Václaváku bojují "chvilkaři" za spravedlnost, pravdu, demokracii a svobodu...., za nezávislost státního zastupitelství a přitom ...

ani netuší, nebo je vůůůbec nezajímá...( neví to....), neřeší komplexně celou tu velmi vážnou a složitou otázku o státním zastupitelství, za jeho - v podstatě nekontrolovatelnost tu statečně bojují a ani ve snu by je nenapadlo, co všechno by mohlo hrozit, pokud by se jejich požadavky podařilo zrealizovat. Potom Bůh s námi.

Znova se dnes vrátím ke kauze MUDr. Davida Ratha, protože právě zde je možné konkrétně vykreslit to, co by v reálu znamenalo to, oč naše elita v podobě kulturní fronty, některých politiků a občanů usiluje. Vznikla by absolutní moc ve státě v rukou státních zástupců - prokurátorů.

K ruce si znova beru vyjádření českého právníka, vysokoškolského pedagoga a politika, pane Zdeňka Koudelky.https://www.zdenekkoudelka.cz/www/article_detail.php?id=513 A proč zase právě Zdeňka Koudelku? Protože právě Koudelka prokázal velkou statečnost v době vypuknutí kauzy DR, kdy vydal článek pod názvem- "Rath má právo na spravedlivý proces" a jeho počin nezůstal bez povšimnutí. Svými korky pan Koudelka přiměl nejvyššího státního zástupce, nedotknutelného, mocného Pavla Zemana, k tomu, aby tehdy Zdeňku Koudelkovi - co by státnímu zástupci, poslal písemnou výtku za to, že byl jeho článek o D. Rathovi zveřejněn. Trochu mi to zavání prokurátorským odérem dob dávno minulých. Těch dob, které jsou tu neustále těmi velkými demokraty zmiňovány, těch dob, které se příčí všem těm svolávačům stávek, moudrým bojovníkům za pravdu a demokracii v zemi. Mě při čtení vyjádření JUDr. Zdeňka Koudelky vyvstala na mysli 50. léta a tehdejší manýry známých prokurátorů.

Zde vyjádření Zdeňka Koudelky: "Na kauze Rath se ukázalo, jak Nejvyšší státní zastupitelství za Pavla Zemana umí přihrávat kauzy. V rámci férového procesu je nutné dodržovat příslušnost státního zastupitelství."( Koudelka zde uvádí, že kauza místně spadala do středočeského kraje, ale...)

......." přesto bylo dáno přípravné řízení této věci na krajské zastupitelství v Ústí nad Labem, kde byla náměstkyní pro trestní řízení JUDr. Lenka Bradáčová, z které chtěl učinit nejvyšší státní zástupce Zeman vrchní státní zástupkyni v Praze. St. zastupitelství v Ústí bylo tedy místně nepříslušné. Věc byla sice později postoupena do Prahy, ovšem až po té, co se Bradáčová na případu proslavila. "

( To, jak se nejvyšší státní zastupitelství - za podpory pana Zemana ještě zaangažovalo v kauze DR - jsem včera už probírala ve veselé diskuzi s blogerem, panem Trčálkem. A tak tu jen v krátkosti zopakuji, že to byl právě Pavel Zeman, který tehdy "u sebe", v Brně, nechal svého náměstka, pana Stříže, bývalého prokurátora z dob dávno minulých, přijmout jakéhosi bývalého policistu Gregora...a tuto schůzku předem zinscenovala právě JUDr. Bradáčová, která na ní měla své jisté zájmy. Policista Gregor přišel jen-tak na pokec, jen tak hodil řeč o Rathovi, jen tak byl náměstkem a šedou eminencí na Nejvyšším st. zastupitelství přijat....a co na tom, že erudovaná právní obec se nad touto prazvláštní schůzkou, která je celém v kontextu opravdu raritní - pozastavuje a žasne. Ta schůzka se uskutečnila - za tiché podpory právě nejvyššího zástupce, Pavla zemana. A právě v této době vzniká ta všemi sledovaná kauza DR, o které jsem tu tolikrát psala. Kauza známá svou "krabicí". A i zde se musím malinko pozastavit:

když probíhal v samém začátku soud, který rozhodoval o vzetí D. Ratha do vazby, došlo k docela pozoruhodné skutečnosti: bylo zjištěno, že soud, který své rozhodnutí tehdy opíral o výpisy z odposlechů, nedostal k dispozici ten výpis z odposlechu, kde při odchodu D. Ratha z domu manželů Kottových, hovoří pan Kott ve smyslu toho, ať si Rath dá to víno a ať to zase nepřepískne, jako posledně. ten odposlech jednoduše "zmizel". A i když na tyto skutečnosti mnohokrát Rathovi obhájci upozorňovali, nikdy nebyli vyslyšeni. Tolik jen k té krabici, která jediná stojí v popředí zájmu lidí a toho všeho.... a která jediná, bohužel, je podstatná pro všechny, kterým je od samého začátku jasné, že Rath je vinen. Já se ale ptám:

to všechno, co dokládá Zdeněk Koudelka, ta hrůza, co se kolem Davida Ratha odehrála stran nejvyššího státního zastupitelství, ty intriky, pletichy a účelovost... je to v pořádku? Je vůbec lidsky pochopitelné, že naši "mluvčí" z řad kulturní fronty tady dnes lobbují za nezávislost státního zastupitelství a ve své hlouposti vůbec netuší, co by to ve finále znamenalo??? Jak už jsem tehdy na svých "akcích" v centru Prahy mnohokrát zopakovala: dnes je to David Rath, zítra to může být někdo jiný.

V závěru právník Koudelka dodává:

Jak je kauza DR pro nejvyššího státního zástupce citlivá dokazuje, že jsem jako státní zástupce dostal 5.6. 2012 písemnou výtku od Pavla Zemana za to, že novináři užili můj článek - "Rath má právo na spravedlivý proces".

Až bude chtít někdo zase veřejně vyzývat a podporovat myšlenku o nutnosti nezávislosti a nedotknutelnosti státního zastupitelství, nechť jde trochu víc do hloubky, analyzuje jednotlivé případy a teprve po té, nechť vyrazí do ulice.

Na úplný závěr dodávám, že Zdeněk Koudelka koncem června 2019 ukončil své členství v ČSSD. Důvodem bylo usnesení strany, že státní zástupce Zeman nesmí být odvolán, což pan Koudelka vyhodnotil jako krytí zneužívání moci vedením státního zastupitelství.

Díky, pane Koudelko.

Autor: Beata Krusic | sobota 21.9.2019 10:59 | karma článku: 30.47 | přečteno: 984x

Další články blogera

Beata Krusic

Gipsy na Palačáku...

...a zase moje oblíbené náměstí. Náměstí Palackého. S tou překrásnou sochou zvoucí "ku vzkříšení". A kousek za tím náměstím je takové malé prostranství malá "zahrada"- hned u výlezu z metra.....

15.10.2019 v 8:40 | Karma článku: 5.84 | Přečteno: 203 | Diskuse

Beata Krusic

Selfíčko

Doba selfíček a promenády na sociálních sítích všeho typu prostě žije. Spousta žen i mužů je doslova vtažena už několik let do tzv. "selfíííí mánie" a snahy se ukázat.

14.10.2019 v 14:15 | Karma článku: 8.73 | Přečteno: 362 | Diskuse

Beata Krusic

Zatuchlé spojitosti mezi českým disentem a blogerem Turnerem

A samozřejmě nejen panem Turnerem-(mám-li být spravedlivá). Tou spojitostí je zloba. Vůči Miloši Zemanovi.

14.10.2019 v 10:39 | Karma článku: 33.79 | Přečteno: 1077 | Diskuse

Beata Krusic

Poezie v životě - i v politice...

Hlavním důvodem, proč jsem se už kdysi zamilovala do ryze české, geniální záležitosti - architektonického kubismu, bylo hledání krásy a poezie v každodennosti.

12.10.2019 v 9:40 | Karma článku: 7.78 | Přečteno: 198 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

David Gruber

Muž a žena – mlčení a mluvení. Existuje řešení?

V sérii postřehů o mužích a ženách po včerejším úvodu dnes pokračujeme. Když je nejhůř, muž mluví. Když je nejhůř, žena mlčí. A když žena mluví, tak má tři pilířová témata hovoru. Viz dále na úžasném příkladu Jiřiny Bohdalové.

15.10.2019 v 10:32 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Beata Krusic

Gipsy na Palačáku...

...a zase moje oblíbené náměstí. Náměstí Palackého. S tou překrásnou sochou zvoucí "ku vzkříšení". A kousek za tím náměstím je takové malé prostranství malá "zahrada"- hned u výlezu z metra.....

15.10.2019 v 8:40 | Karma článku: 5.84 | Přečteno: 203 | Diskuse

Katerina Kaltsogianni

Kapřík z internetu vypadá líp než Donaldík Trumpů

Ta jeho pusinka kapříka a ty zuby, které mě vždy vyděsí, mi připomínají amerického prezidenta, který řádí jako černá ruka. Vyvolává války a je mu jedno, že se klepu, kdy Turci vlítnou znovu na Kypr. Docela dobrá příležitost.

14.10.2019 v 18:59 | Karma článku: 11.49 | Přečteno: 291 | Diskuse

Karel Trčálek

Když muž se ženou snídá

Teď máme večer, brzy bude noc a než se nadějeme, bude muž se ženou snídat. A tak je to v pořádku, tak to má být

14.10.2019 v 18:38 | Karma článku: 10.29 | Přečteno: 311 | Diskuse

David Gruber

Muž a žena v hádce

Hádat se ve vztahu dá destruktivně – a tak se to většinou děje. I proto, že nás ve škole vedle těch hrozných výčtů všeho možného onomu umění hádat se nenaučili. Hádat se dá i konstruktivně. A to se můžeme kapku přiučit třeba zde.

14.10.2019 v 16:27 | Karma článku: 7.86 | Přečteno: 332 | Diskuse
Počet článků 510 Celková karma 17.91 Průměrná čtenost 1129

Chci psát otevřeně své názory. B.K.

Seznam rubrik

Oblíbené články

více

Najdete na iDNES.cz