Čtvrtek 12. prosince 2019, svátek má Simona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 12. prosince 2019 Simona

Se Zemanem na Letné - aneb švanda musí bejt!

16. 11. 2019 19:46:29
A tak jsme se vypravili na špacírku, na Letnou. S pejskem a s Milošem. Tedy s prezidentem republiky, panem Milošem Zemanem, na odznaku-placce, připnutém na mojí bundě. "Stojíme za svým prezidentem". Tak to moje placka sdělovala.

Kdysi jsem na Klárově podpořila prezidenta Zemana a výrazný odznak - Stojíme za svým prezidentem, mi od té doby zůstal. A dnes se hodil:-). Rozhodla jsem se juknout na Letnou, na Chvilkaře a občany...a nenásilnou formou vyjádřit těm, se kterými se potkám - postoj z té druhé strany.

Život beru z té optimističtější polohy, i když někdy dost bolí. A ráda se bavím a využívám momentů, které si chci naplno užít a trochu se při nich i pobavit. A dnešní setkání na Letné mi, bohužel, k tomu dost nahrálo. Proč říkám - bohužel?

I přesto, že nejsem cynik, který vyhledává momenty, kdy by se rád a s chutí někomu, nebo něčemu vysmál a udělalo mu to dobře....., tak mi dnes, v některých chvílích, do smíchu ale opravdu bylo a zároveň mi bylo líto těch lidí na Letné...... a několikrát mě napadlo - jak odporné je to, co dokáže z lidí udělat politický boj, jehož představitelé - politická opozice, využívají moci mediálních stvůr, díky nimž šíří mezi lid účelově své manipulativní praktiky vůči vítězi voleb, systematicky jej účelově likviduje a národ, kterému je neustále vymýván mozek, pak obléhá náměstí a mnohdy ani neví proč. No - a tentokrát jim kromě mediálních lokajů navíc slouží kulturní fronta, která se pro běžného občana stala bohem a symbolem pravdy a lásky.

Na Letnou jsem si vyrazila i v rámci krásného jarně-podzimního dne. Skloubit příjemné s užitečným. Miloš, připnutý na levé straně mého hrudníku, mě doprovázel spolu se Skipoušem.... a já šla vstříc demonstrantům a Letné:-). Už cestou na místo činu to bylo docela zajímavé. Znechucené pohledy lidu, když spatřily mou placku, byly ukázkou toho, jak moc jsou lidé v Praze demokratičtí. Partička děvčátek - tak čtrnáct let, které seděly v autobuse proti mně a měly transparenty se slovy - na Vánoce bez Babiše, byl teprve začátek.......

Na Letné jsem strávila asi hodinku a půl.

Ve chvíli, kdy jsem dorazila na Letnou, hovořil zrovna jeden z organizátorů demonstrace, pan Minář.

Řeč plamenná, plná strachu o demokracii, neustálé vyzývání k boji za svobodu, doporučení občanům, aby aktivně vstoupili do politiky a postarali se o změnu volebního systému.

Nesmím opomenout, že už z tramvaje bylo možné zahlédnout transparenty a hesla svobody, kterými byly ozdobeny i fasády protějších domů, na jejichž střechách lidé i s dětmi stáli. Za svobodu a demokracii - tam mimo jiné stálo. Heslo - "Pravda a láska" samozřejmě nechybělo.

V jediném momentu, kdy jsem všechnu tu absurditu kolem sebe četla, poslouchala z podia nevidomou zpívající patnáctiletou dívku Modlitbu pro Martu, kdy dav téměř slzel ve chvíli, kdy se tam zpívá - "teď když tvá ztracená vláda věcí tvých zpět se k tobě navrátí".....jsem začínala mít dojem, že jsem se snad ocitla kdesi - "u blbých na dvorečku" a okamžitě mě napadlo dnešní vyjádření Miloše Zemana, že se nestýká s duševně nemocnými lidmi. Sorry, ale já jsem tam na Letné toho dojmu také nabyla. Člověk měl pocit, že žijeme v době hluboké totality. A proto mě napadla malá akcička:

Chodila jsem tu hodinku mezi demonstrujícími a hrála si na udivenou paní s psíkem, která pořád nerozumí tomu, o čem to tam mluví:-). Tu jsem se stavila na kus řeči s partičkou lidí středního věku, kteří hleděli na mojí placku na podporu prezidenta Zemana a arogantně s komplici za zadkem, se pokoušeli znejistit mě..., tu jsem oslovila tři urostlé mladíky - hledící s překvapením na mou maličkost, Skippyho a samozřejmě portrét Miloše, tu zas osamocenou paní v letech, která se teatrálně pokoušela vyvolat pozdvižení tím, že se bude do kapesníčku smát.-). Tak zkrátka všem těmto lidem jsem postupně sehrála udivenou ženu středního věku, která se ptá:

"Prosím vás pěkně, já pořád nějak nerozumím tomu, oč se tu jedná? My nemáme svobodu?" ( Projevovala jsem se jako klidná, nekonfliktní žena, hledající odpovědi na své otázky:-). Žena, která nějak fakt nechápe, proč se mluví o ztrátě demokracie, když proběhly demokratické volby..., proč se mluví o ztrátě svobody, když si vlastně všichni svobodně žijeme a naši umělci jakbysmet. Ti, kterých jsem se ptala, dohromady nic kloudného neodpověděli. Zakoktali něco ve smyslu toho - "mně vadí, že Babiš vlastní média":-))).....a že by se měl změnit volební systém. To bylo asi tak všechno. Argumentace tedy nikterak valná, ale pískat a skandovat v davu, to se jim dařilo. To se musí nechat:-)

Prosím vás, já tomu pořád nějak nerozumím? Vy ano? Ptám se nevinně nějakého pána....., který dohromady také nevěděl:-)). Poděkovala jsem mu - (a to sorry, ale vnitřně se mi chtělo šíleně smát). To se nedalo. Když už mi vlastně po hodině mojí "akce s Chvilkaři" nikdo nedal konkrétní odpověď, proč tam vlastně je, jsem si došla v recesi za hloučkem policistů, kteří na akci odhlíželi. I směrem k nim jsem vznesla dotazy, že pořád nechápu, proč se akce děje a oč se tu vlastně jedná:-). S policisty byla alespoň sranda. Ti se tvářili, že chápou, oč mi jde.....,ale upřímně sdělili, že si svůj soukromý názor raději ponechají:-)....., ale že ví. :-)

Po slavném fláku pan Hutky - Krásný je vzduch, krásnější je moře..., měl člověk pocit, že žádných třicet let od revoluce neuběhlo a lidé i umělci na podiu mají potřebu opájet se atmosférou tehdejší doby a připadat si hrdinně. I toto v člověku vyvolávalo dojem, že to, co se tam děje, není moc ok. Pan Minář pak pozval na podium známé hvězdy( namátkou: Geislerová, Issová, Trojan, Polívka, Potměšil....., jejichž úkolem bylo přečíst moudrá slova na téma svobody a demokracie, už někdy v historii zaznamenaná. Byla to plamenná slova, která kdyby si poslechl někdo, kdo nezná poměry v ČR, nabyl by dojmu, že tyranie a útisk je u nás vládnoucím činitelem. Největší aplaus sklidila herečka, paní Daniela Kolářová, která jako z podia Národního divadla zahlaholila směrem k lidu projevem, ve kterém se praví něco v tom duchu, že pokud se přestanou brát v potaz fakta Pravdy, je s národem konec:-))). ( To mě pobavilo snad nejvíc. Ta fakta. Ta jejich vlastní neschopnost uznat faktum a výsledek demokratických voleb. Protože o to tady jde nejvíc. Neschopnost uznat výsledky demokratických voleb, neschopnost přijmout verdikt Ústavního soudu, který smetl ze stolu žalobu na prezidenta Zemana a rozhodnutí ve věci st. zástupců, kteří rovněž kauzu Babiš shodili ze stolu.

A tak jsem po projevu paní Kolářové uznala, že mi ta komedie docela stačila a že s klidným svědomím se mohu odebrat domů s vědomím, že jsem se se spolkem Chvilkařů v mínění nesekla a že mi je opravdu líto obyčejných občanů, kteří jsou ochotni posloužit jako ovce těm nahoře, kteří jsou v rámci politického boje schopni lid využívat ve svůj prospěch.

Autor: Beata Krusic | sobota 16.11.2019 19:46 | karma článku: 41.91 | přečteno: 2598x

Další články blogera

Beata Krusic

Napiš píseň...

"Kdysi řekli mi: napiš píseň - a nemusí to být hit. Stačí, když někomu zažene tíseň a někomu bude zas líp. Řekli mi: napiš píseň."

10.12.2019 v 14:54 | Karma článku: 11.43 | Přečteno: 262 | Diskuse

Beata Krusic

Ta bolest tam byla zapsaná.....

Příliš často se nestává, že člověk při zpěvu nějakého člověka, má chuť plakat. Plakat z toho něčeho, co k němu během písně přichází...

7.12.2019 v 21:57 | Karma článku: 18.90 | Přečteno: 624 | Diskuse

Beata Krusic

Oslavující život...

Petr Hapka v 70. letech napsal pro Hanu Zagorovou krásnou písničku. Říká se o ní, že je to písnička, která oslavuje život...

6.12.2019 v 13:05 | Karma článku: 14.63 | Přečteno: 565 | Diskuse

Beata Krusic

Důvěra k Pavlu Zemanovi?

Za mě nulová. Od doby, co jsem si prošla vyjádření doc. JUDr. Zdeňka Koudelky - o fungování Nejvyššího st. zastupitelství, přihrávání kauz Nejvyšším st. zastupitelství, panu nejvyššímu st. zástupci nevěřím ani "Dobrý den".

5.12.2019 v 10:15 | Karma článku: 40.36 | Přečteno: 1627 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Jaroslav Kvapil

O homosexuálech, manželství a tradiční rodině

„Rozhodně mne problematika tradiční rodiny oslovuje víc než to, o co usilují homosexuální páry, totiž o statut rodiny,“ napsala blogerka Olga Pavlíková v textu nazvaném „Brutálně otevřený dopis panu Karlovi T.“.

11.12.2019 v 17:42 | Karma článku: 12.25 | Přečteno: 489 | Diskuse

Katerina Kaltsogianni

Úvaha nad včerejší střelbou v Ostravské nemocnici

Šest mrtvých a tři těžce zranění zůstali po sebevrahovi, který měl pocit, že ho lékaři neléčí. Možná, že tento odporný čin donutí MZ ČR a celou zdravotnickou veřejnost se konečně zamyslet, kolik lidí potřebuje ve svojí nemoci

11.12.2019 v 9:16 | Karma článku: 25.76 | Přečteno: 1079 | Diskuse

Zdeňka Ortová

Když Vánoce nebavěj

Vánoce mají jednu vážnou chybu. Veškeré dění, včetně štědrovečerní večeře a rozbalování dárků, pílí ke kruté realitě.

11.12.2019 v 7:36 | Karma článku: 37.60 | Přečteno: 2776 | Diskuse

Zdeněk Kloboučník

Musíme si pomáhat, všichni a všem

Tahle bohulibá činnost, která jako vše má samozřejmě svoje limity, stále hodně frčí. Možná také díky velké podpoře moderních demokratů sídlících v bruselském parlamentu.

11.12.2019 v 5:44 | Karma článku: 19.51 | Přečteno: 295 | Diskuse

Jan Tichý(Bnj)

Neplánovaná návštěva ruského baletu

Nikdy by mne nenapadlo, že naživo uvidím ruský balet. A ještě v jednom z jejich nejznámějších klasických děl jako je „Labutí jezero“ P.I. Čajkovského.

10.12.2019 v 15:22 | Karma článku: 21.43 | Přečteno: 529 | Diskuse
Počet článků 569 Celková karma 19.48 Průměrná čtenost 1170

Chci psát otevřeně své názory. B.K.

Seznam rubrik

Oblíbené články

více

Najdete na iDNES.cz